Oferujemy stolarkę aluminiową wykonaną z profili firm ALIPLAST i PONZIO


ALIPLAST logo ALIPLAST

ALIPLAST jest producentem i dostawcą wielu systemów aluminiowych, powszechnie wykorzystywanych przy wykonywaniu różnego rodzaju konstrukcji budowlanych, związanych ze stolarką aluminiową. Bardzo szeroka gama produktów umożliwia wykonywanie niemalże wszystkich, nawet bardzo skomplikowanych projektów architektonicznych. Dział badań i rozwoju firmy ALIPLAST wytwarza, co najmniej jeden produkt każdego dnia. Konstruktorzy firmy posiadają wieloletnie doświadczenie, a ich głównym priorytetem jest projektowanie produktów łączących w sobie zarówno wysoką estetykę wykonania jak i prostotę ich montażu.

foto ECONOLINE System ECONOLINE to system bez izolacji termicznej, przeznaczony do konstruowania wewnętrznych przegród, zarówno stałych jak i tych z oknami i drzwiami. Szerokość profili 51 mm (o 6 mm więcej niż standard rozpowszechniony na rynku) daje dużą swobodę dla projektantów i komfort dla wykonawców. System pozwala na stosowanie zestawów szybowych grubości od 3 mm do 38 mm. Szyby są mocowane i uszczelniane we wrębach skrzydeł przy użyciu listew przyszybowych z kształtowników aluminiowych oraz uszczelek. System Econoline jest kompatybilny z innymi systemami Aliplast: wspólne listwy szklące, uszczelki, narożniki i okucia. W systemie Econoline istnieje wersja profili drzwiowych ze specjalnie wyprofilowanym eurorowkiem okuciowym służącym do mocowania zaciskowych zawiasów wrębowych. Pewnego rodzaju uzupełnieniem jest podsystem INNERWALL, który świetnie nadaje się do kształtowania zabudowy biurowej – jest to surowy szkielet, do którego wstrzeliwane są lakierowane listwy. Istnieje tu możliwość stosowania wewnętrznych żaluzji.

ZASTOSOWANIE
- drzwi oraz segmenty ścian działowych przeznaczone do ogólnego stosowania w budynkach użyteczności publicznej i przemysłowych (w pomieszczeniach o charakterze biurowym)
- istnieje możliwość wbudowania drzwi ECONOLINE w ściany działowe wykonane z segmentów ECONOLINE lub w inne ściany, o dowolnej konstrukcji, zgodnie z projektem technicznym obiektu
- możliwość konstruowania drzwi przesuwnych, wahadłowych, łączenie ścian pod dowolnym kątem, oraz wzmacnianie już wykonanych a nawet zamontowanych elementów.

foto IMPERIAL IMPERIAL to trójkomorowy system przeznaczony do konstruowania zewnętrznych drzwi, okien oraz różnego rodzaju witryn. Zastosowana w profilach przekładka termiczna o szerokości aż 24 mm, wykonana z poliamidu wzbogaconego dodatkiem wielokierunkowo orientowanego włókna szklanego, znacznie poprawia wytrzymałość mechaniczną komory zewnętrznej i wewnętrznej profili. Przekładkę termiczną dodatkowo wyposażono w żyłkę uszczelniającą Coex, która w trakcie procesu wypalania polakierowanych proszkowo profili tworzy niezawodną paraizolację i doskonałe uszczelnienie. Profile drzwiowe IMPERIAL posiadają współczynnik przenikania ciepła UR=2,2÷2,3 W/m2K, co klasyfikuje je w grupie materiałowej 2.1 wg DIN 4108. Dzięki parametrom: dużej szerokości profili 65 mm (ościeżnice okienne, drzwiowe, słupki, skrzydła drzwiowe) i 74 mm (skrzydła okienne) oraz grubości ścianki 1.7÷2.0 mm, uzyskano sztywny, stateczny profil umożliwiający konstruowanie drzwi o maksymalnych gabarytach skrzydła: szerokość 1300 mm - przy maksymalnej wysokości 2200 mm, szerokość 1200 mm - przy maksymalnej wysokości 2400 mm. System mocowań wypełnień: od 4 do 51 mm (umożliwiający również szklenie od zewnątrz), stosowanie markowych okuć oraz szerokiej gamy rozwiązań progowych czyni system bardzo nowoczesnym i wszechstronnym. Zaletą okien IMPERIAL jest możliwość właściwego doboru skrzydła do gabarytów okna (kilka rodzajów ościeżnic okiennych oraz skrzydeł) oraz wybór skrzydła w zależności od okucia – istnieją skrzydła przeznaczone do okuć typowo aluminiowych, zgodne ze standardem EURO jak również do okuć okien PCV.

ZASTOSOWANIE
- witryny szklone szybami zespolonymi i szkłem pojedynczym
- okna rozwierno-uchylne, rozwierne, uchylne, uchylno-przesuwne
- drzwi otwierane na zewnątrz, do wewnątrz, jedno i dwuskrzydłowe, z doświetlami
- drzwi wahadłowe i przesuwne
- okna obrotowe z pionową i poziomą osią obrotu

foto SUPERIAL SUPERIAL to system o powiększonej izolacyjności termicznej. Dzięki trójkomorowym przekładkom termicznym, komorowej uszczelce centralnej i specjalnych uszczelkach szklących system osiąga współczynnik UR < 2.0 W/m2K (grupa materiałowa 1.0 wg normy DIN 4108). Głębokość ościeżnic okiennych i profili do zabudów stałych to 75 mm. Głębokość skrzydeł okiennych 84 mm. System Superial bazuje na akcesoriach (narożniki, łączniki typu T) oraz listwach szklących i okuciach z innych systemów izolowanych termicznie. System osiąga bardzo dobre właściwości akustyczne. Możliwość stosowania wypełnień o grubościach 14-61 mm.

ZASTOSOWANIE
- wszelkiego rodzaju okna i witryny zewnętrzne
- okna rozwierno-uchylne, rozwierne, uchylne, uchylno-przesuwne
- drzwi otwierane do wewnątrz, oparte na zmodyfikowanym skrzydle okiennym

foto SLIDE COLD SLIDE COLD to system drzwi przesuwnych wewnętrznych. Zastosowane profile nie posiadają izolacji termicznej. Wózki skrzydeł przesuwnych zamocowane są w dolnej ich części. W systemie tym istnieje możliwość stosowania ościeżnic dwutorowych (51/59 mm) lub trójtorowych (99/103.5 mm). Każda z ościeżnic występuje w dwóch wersjach: jest to wyprofilowany grzbiet, po którym toczą się wózki lub ościeżnica i dodatkowe szyny ze stali nierdzewnej. Występuje również odmiana jednotorowa przeznaczona dla drzwi, w których skrzydło rozsuwa się na ścianę. Możliwe do zastosowania grubości wypełnień 6 – 9 mm i 20 – 24 mm.

foto SLIDE PLUS SLIDE PLUS to system drzwi przesuwnych izolowanych termicznie. Profil ościeżnicy trójkomorowy, skrzydło jednokomorowe (płaska część zewnętrzna i wewnętrzna jest zespolona przekładką termiczną). Ościeżnice występują w dwóch wersjach: z ekstrudowanym torem jezdnym oraz odrębnym profilem, po którym toczą się wózki, mocowane w dolnych częściach skrzydeł. Pionowe profile skrzydłowe występują z wyprofilowanym pochwytem na całej wysokości skrzydła. Osadzanie wypełnień następuje na etapie montowania skrzydła, we wrębach skrzydeł w kształcie litery „C” bez listew szklących, na uszczelce opasującej wypełnienie. Możliwe do zastosowania grubości wypełnień to 6 - 9 mm i 20 - 24 mm. Naroża skrzydeł łączone są poprzez skręcanie, ościeżnice można skręcać lub zagniatać. Ze względu na swoje właściwości Slide Plus to system bardzo popularny na zachodzie i południu Europy.

ZASTOSOWANIE
- drzwi przesuwne 2-, 3-, 4- i 6-kwaterowe.

foto STAR STAR to system okienno-drzwiowy. Profile systemu mają konstrukcję trzykomorową. Cechą, która wyróżnia system to jego współczynnik izolacyjności termicznej. Dzięki zastosowaniu wkładów izolacyjnych nowej generacji uzyskano współczynnik Uf w przedziale 0,6-1,23 W/m2K. Wartość tę dodatkowo poprawia zastosowanie komorowej przekładki termicznej o szerokości 45 mm, wykonanej z innowacyjnych materiałów. Głębokość konstrukcyjna kształtowników wynosi 90 mm dla ościeżnicy i 99 mm dla skrzydła. Możliwe grubości wypełnień: od 17 mm aż do 82 mm. Nowością w systemie jest okuwanie drzwi systemem zawiasów rolkowych o bardzo dużej nośności. W systemie Star zastosowano również nowy standard zachodzenia profila z szybą. Zwiększona głębokość znacząco polepsza właściwości termiczne i konstrukcyjne systemu. Wprowadzenie innowacyjnego systemu odprowadzenia wody z konstrukcji (brak widocznych elementów zaślepiających otwory odwodnieniowe) wpływa na końcowy, bardzo nowoczesny design produktu finalnego.

Charakterystyka systemu:
- system trójkomorowy
- współczynnik izolacyjności termicznej: Uf w przedziale 0,6-1,23 W/m2K.
- przekładka termiczna o szerokości 45 mm wykonana z innowacyjnych materiałów
- głębokość konstrukcyjna kształtowników: 90mm - ościeżnica i 99mm - skrzydło
- możliwość okuwania drzwi systemem zawiasów rolkowych o bardzo dużej nośności
- nowy standard zachodzenia profila z szybą (zwiększona głębokość znacząco polepsza właściwości termiczne i konstrukcyjne systemu)
- innowacyjny system odprowadzania wody z konstrukcji (brak widocznych elementów zaślepiających otwory odwodnieniowe)
- ten sam typ narożnika i łącznika typu T w komorze zewnętrznej i wewnętrznej (rezultat: redukcja ilości akcesoriów i szybsza fabrykacja)
- ten sam rodzaj wkładu izolacyjnego w skrzydle okiennym oraz ramie okiennej
- zmniejszona ilość listew szklących oraz uszczelek przy zachowaniu ciągłości szklenia w zależności od grubości pakietów
- nowy typ narożnika, unikający kolizji wkręt/narożnik podczas przykręcania nawierzchniowych elementów okuć pod rowek PVC
- możliwość szklenia od zewnątrz
- rozwiązania zastosowane w systemie STAR umożliwią projektowanie konstrukcji posiadających cechy innych systemów Aliplast: renowacyjnego Luxusa, imitujacego stal Steel Look czy systemu Vision (ukryte skrzydło) z zachowaniem właściwości systemu STAR
- nowoczesny design

PONZIO logo PONZIO

Ponzio Polska Sp. z o.o. tworzy aluminiowe rozwiązania systemowe, stosowane w konstrukcjach lekkich ścian osłonowych i okienno-drzwiowych, które kształtują wizerunek nowoczesnej architektury. Specjaliści z działu technicznego firmy Ponzio, podążając za nowymi trendami, wciąż udoskonalają i projektują innowacyjne rozwiązania. Zaufanie klientów zdobywamy nie tylko dzięki wysokiej jakości produktów, ale także poprzez kompleksowe i profesjonalne doradztwo techniczne oraz terminową realizację dostaw. Efektem naszej pracy jest kilkaset obiektów zrealizowanych w systemach Ponzio w całym kraju.

foto NT50 NT 50 (profil zimny)
System profili aluminiowych bez izolacji termicznej. Przeznaczony jest głównie do wykonywania zabudowy wewnętrznej: wiatrołapów, boksów kasowych, gablot i ścianek działowych. Służy także do wykonania drzwi przesuwnych (sterowanych ręcznie lub automatycznie), wahadłowych oraz dymoszczelnych.
System NT 50 pozwala na zastosowanie wypełnień szklanych, paneli aluminiowych, wypełnień typu "sandwich", płyt meblowych, gipsowo-kartonowych oraz poliwęglanowych o grubości 1-40 milimetrów.
Głębokość konstrukcyjna kształtowników dla ościeżnic i skrzydeł - wynosi 52-60 mm.
NT 50 to zarówno system drzwi przymykowych, jak również współpłaszczyznowych z zawiasem wrębowym. Zaletą mocowanych osiowo zawiasów jest łatwość montażu oraz regulacja w trzech płaszczyznach.

Charakterystyka

  • ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio (wspólne łączniki narożne, listwy przyszybowe, oprzyrządowanie oraz większość okuć);
  • możliwość zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie zewnętrznej i wewnętrznej);
  • gięcia profili;
  • wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych: z "kopniakiem" (szeroką belką) lub skrzydłem ciętym pod kątem 45 stopni, bez progu lub z progiem.

foto NT52 NT 52 (profil ciepły) System przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, które wymagają izolacji termicznej. Konstrukcje wykonane w systemie NT 52 zakwalifikowane są do grupy materiałowej RMG 2.1. System stwarza możliwość zastosowania wielu rozwiązań przy wykonywaniu różnego typu okien, drzwi i konstrukcji przestrzennych. Zastosowane przekładki termiczne o szerokości 16 mm (proste i w kształcie omegi), zapewniają prawidłowe odwodnienie konstrukcji. Głębokość kształtowników, dla ościeżnic i skrzydeł, wynosi 52-60 mm.

Charakterystyka

  • ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio;
  • możliwość "wpięcia" okien i drzwi do systemów fasadowych;
  • zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie wewnętrznej jak i zewnętrznej)
  • zastosowania wypełnień przeziernych lub nieprzeziernych o grubości 1-40 mm;
  • gięcia profili;
  • możliwość zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM o doskonałej izolacyjności termicznej, estetycznym wyglądzie i prostych w montażu;
  • wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych;
  • wiele sposobów wykonania połączeń narożnych poprzez skręcanie, kołkowanie lub zagniatanie

foto NT60PT NT 60 PT Trzykomorowy system przeznaczony do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej, wymagających izolacji termicznej: wiatrołapów, witryn, okien, drzwi balkonowych i wejściowych. Pozwala na budowę konstrukcji zakwalifikowanych do grupy materiałowej RMG 2.1.
Trzykomorowa konstrukcja usprawnia funkcjonowanie systemu i zachęca inwestorów do stosowania Ponzio NT 60PT. Dodatkowa komora powoduje zwiększenie sztywności. Dzięki temu w NT 60PT można wykonywać konstrukcje o dużych gabarytach. Przekładki termiczne: proste i w kształcie omegi mają szerokość 16 mm. Głębokość konstrukcyjna kształtowników, dla skrzydeł wynosi 60-68 mm, a dla ościeżnic 60 mm.

Charakterystyka

  • ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio;
  • możliwość zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) i drzwi (obie płaszczyzny zarówno po stronie wewnętrznej jak i zewnętrznej;
  • zastosowania wypełnień o grubości: 8-48 mm;
  • zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM;
  • gięcia profili;
  • wiele wariantów wykonania skrzydeł drzwiowych;
  • wiele sposobów wykonania połączeń narożnych.

foto NT60PE NT 60 PE
Trójkomorowy system okienny o konstrukcji analogicznej do systemu NT 60 PE. Charakteryzuje się zastosowaniem rowka okuciowego tzw. "eurorowka". Zaprojektowanie nowych profili z "eurorowkiem" pozwala na zastosowanie szerszej gamy okuć oraz ułatwia ich montaż. W systemie można stosować okucia do okien trapezowych, łukowych, okrągłych, uchylno-rozwieralnych, uchylno-przesuwnych, a także w podwyższonej, 2 klasie antywłamaniowości. Głęokość konstrukcyjna kształtowników dla skrzydeł wynosi 60-68 mm, a dla ościeżnic 60 mm.

Charakterystyka

  • ścisłe powiązanie z innymi systemami rodziny Ponzio (NT 60PE doskonale współpracuje z systemami drzwiowymi o szerokości ościeżnicy 60 mm);
  • możliwość zlicowania skrzydeł okien (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej);
  • zastosowania wypełnień o grubości: 8-48 mm;
  • zastosowania nowoczesnych uszczelek dwukomponentowych z EPDM;
  • gięcia profili;
  • wiele sposobów wykonania połączeń narożnych.

foto NT152 NT 152 (fasadowy)
System konstrukcji słupowo-ryglowych przeznaczony do wykonywania ścian osłonowych, zadaszeń, świetlików, zakwalifikowany do grupy materiałowej RMG 1.0. Szerokość słupów i rygli wynosi 52 mm, listew dociskowych: 51 mm.Przy zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego termika, możliwe jest wykonanie ściany osłonowej ze współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie 1,75W/m2*K. Rozwiązania techniczne nawiązują do systemu NT 150 z możliwością konstruowania ścian prostych lub po łuku, przechodzeniem kątów zewnętrznych i wewnętrznych oraz adaptacją na ogrody zimowe. System przewiduje rozwiązania z podkonstrukcją stalową i drewnianą.

Charakterystyka

  • możliwość zastosowania rozwiązań dla pasa nadprożowo-podokiennego sklasyfikowanego jako EI 120;
  • zastosowania wypełnień o grubości 2-40 mm;
  • wykonania fasady w wersji "zimnej" - nieizolowanej termicznie;
  • gięcia profili.